Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Schránka dobrých nápadov

Pravidlá diskusie

Verejná diskusia na portáli www.oslany.sk slúži na výmenu názorov, postrehov, kritiky  a zasielanie pripomienok za účelom poukázať na vecné problémy občanov a obce.

Každý registrovaný používateľ je povinný dodržiavať Pravidlá diskusie na www.oslany.sk  Diskusné príspevky, ktoré nie sú v súlade s Pravidlami diskusie na www.oslany.sk budú vymazané.

V diskusii na www.oslany.sk je zakázané:
1.         Používať cudziu identitu, napríklad vystupovať v mene verejne známej osoby, alebo
            pod iným ako vlastným menom
2.         Akýmkoľvek spôsobom prezentovať osobné útoky, vyhrážky alebo obťažovanie.
3.         Zverejňovať vulgárne alebo inak spoločensky neprípustné príspevky
5.         Zverejňovať názory alebo texty podporujúce násilie, rasizmus alebo nenávisť voči
            jednotlivcovi alebo skupine osôb.
6.         Využívať diskusiu na komerčné účely.
7.         Uverejňovať dohady a nepotvrdené fakty, ktoré by mohli viesť k poškodeniu dobrého
            mena dotknutého.
8.         Zverejňovať odkazy na internetové stránky, ktorých obsah nesúvisí s témou diskusie a
            na stránky, ktorých obsah je v rozpore so zákonmi SR

Diskusné príspevky sú uverejnené bez gramatickej, štylistickej či jazykovej úpravy spolu s uvedením autorstva. Za obsahovú, jazykovú a štylistickú úroveň zodpovedá sám autor.

Verejná diskusia nie je nástroj na podávanie sťažností, podnetov, či žiadostí a taktiež neslúži ako komunikačný kanál medzi občanmi a samosprávou. Zamestnanci samosprávy si vážia korektné otázky diskutujúcich a odpovedajú pravdivo a v čo najkratšom čase, maximálne do 5 pracovných dní.


 

Vaše názory, postrehy, pripomienky ...

Pridať príspevok

 
pridané 18.3.2015 21:48:37, IP: 78.98.19.133

foto pre obecné dane

nikto sa tu nezapája tak skúsim toto :

VZN 6/2014 rieši veľa veci ale mimo iné aj tzv . Daň za parkovanie nákladných aut ( dokonca osobných na nepodnikateľské účely )

zostaňme zatiaľ pri tých nákladných .... nebudem to robiť ja ale poradím ostatným jednoduchú vec ...Vadí Vám že Váš nedisciplinovaný sused parkuje svoj kamión pod Vašimi oknami alebo pred Vašou záhradkou ... stačí foto ( aj z telefónu ) poslať na obecnú stránku a ponúknuť ostatným pohľad na spoluobčana , ktorý si určite neplní povinnosť platiť daň za parkovanie nad 4 hodiny na obecnej komunikácií ....

poslanci sa potešia , že im pribudnú daňoví poplatníci a Vy sa zbavíte otravných susedových nákladiakov

POZOR ...náš zákonodarca myslel, ale aj na bežného občana a tak plné námestia celodenne parkujúcich aut môže byť relatívne drahé .... mne však skôr išlo o tie kamióny ...... mohli by prispievať na údržbu ciest

Hýrošš Peter v.r.


 
pridané 10.3.2015 16:56:17, IP: 78.98.19.133

neviem prečo sa sem zapájam zatiaľ sám ???

Asi pred mesiacom som dostal na tomto fóre takúto odpoveď :
čo sa týka nádrže k polievaciemu autu..........,....V súlade s prílohou č.1 zmluvy o poskytnutí NFP sa obec zaviazala,že v období piatich rokov od ukončenia realizácie aktivít projektu nedojde k podstatnej zmene Projektu.O odpredaji bude mocť obec uvažovať najskôr v roku 2018.

Táto odpoveď je čisto diplomatická a nič nerieši ....

Moje reakcia je opačná : KTO V ROKU 2018 KÚPI OD OBCE PRAKTICKY NEPOUžÍVANÚ NÁDRŽ ? .... NO nikto .... tá nádrž je samozrejme nepredajná už dnes ...... Keby volený zástupcovia ľudu vedeli rátať , tak by nikdy nezdvihli ruky za nákup , ktorý je predražený o skoro 40.000 EUR !!

Naši poslanci , ktorým voliči dali svoj hlas mali narábať s verejnými zdrojmi tak aby boli na prospech obce a aby boli účelne použité !!!

Nádrž sa prakticky nepoužíva lebo jej niečo chýba !!!! a zároveň je nepochopiteľné že si nikto nedal námahu aby zistil skutočnú cenu kupovanej veci !!!!

Správca schránky dobrých nápadov tu argumentuje predajom v roku 2018 , ale neuviedol za koľko by sa dala predať !!! Ak za niečo zaplatíte 57.000 EUR pričom to isté stojí len 19.300 EUR , akú to bude mať hodnotu o päť rokov ???

V predošlom príspevku som naznačoval , že je potrebné aby sa niekto , kto toto odhlasoval zamyslel nad svojim zotrvaním v skupine ľudí ktorí míňajú verejne zdroje neúčelne !

Hlavným motívom tohto môjho aktuálneho príspevku je a je to určite aj v súlade s myšlienkou dobrých nápadov :
1.) Navrhujem verejnú diskusiu o postupnom a cielenom odoberaní právomoci obecným samosprávam pri nakladaní s verejnými zdrojmi .
2.) Navrhujem verejnú diskusiu o postupnom a cielenom zrušení aktuálneho systému predražených obecných úradov a predraženej obecnej samosprávy .

Systém sa prepracoval do štádia kedy míňa väčšinu zdrojov na vlastnú existenciu a väčšina voličov je len prispievateľom systému bez reálnej spätnej väzby .

Ak je jedna z hlavných obecných daní objemom porovnateľná z nehospodárnym nakladaním tak je zároveň zbytočná !!! Konkrétne : predpokladaná daň zo stavieb za rok 2015 je cca 45.000 avšak preukázateľný nákup nádrže bol o 40.000 predražený !!!

Skúste vysvetliť voličovi prečo má platiť obci daň zo svojej stavby , ktorú si mnohokrát krvopotne postavil a Vy mu ju zdaníte aby ste potom kúpili zbytočnú a predraženú nádrž na vodu ??

ďakujem za reakcie a prípadnú diskusiu

Hýrošš Peter


 
pridané 26.2.2015 14:15:43, IP: 178.41.4.123

schránka dobrých nápadov je diskriminačná ....

Verejná diskusia na portáli www.oslany.sk slúži na výmenu názorov, postrehov, kritiky a zasielanie pripomienok za účelom poukázať na vecné problémy občanov a obce. .... toto je citácia o čom je táto schránka
A využijúc jeden z bodov a to: ..... na výmenu - kritiky ..... budem kritizovať nasledovne :

Poslal som do schránky 4 pripomienky ....slovom štyri pripomienky a jednu poznámku ..... Schránky mi zverejnila dve pripomienky a jednu poznámku
Niekto ( asi novodobý normalizátor ) usúdil že nespĺňam podmienky a pravidla ....uznávam , že nakoľko nepíšem hlúposti ale vedome podozrenia na nezákonnú činnosť , že to niekto vyhodnotil ako obavu !!! ....lenže !!!
Lenže niekoľko dni tu bol príspevok od anonyma , ktorý chválil túto myšlienku a nič sa nedialo !!! až keď som napísal poznámku o tzv. občanovi niekomu došlo a vymazal to .....Prečo ale zároveň nevymazal môj príspevok na to nadväzujúci ????
Opýtam sa to úplne jednoducho : Mieni správca tejto schránky poškodiť moje meno tým,
že uvádza moju reakciu na niečo čo tu už nie je ????

Kto nevidel predošlú pripomienku , na ktorú reagujem , tak si môže myslieť čo ten Hýrošš zase píše . Pričom Hýrošš len poukázal na to, že tu zverejňujete anonymy napriek tomu, že to pravidla zakazujú...
Kde sú prosím pekne poslanci obce Oslany , prečo sa neozvú zo schránky aby podporili moje domnienky a dôkazy , kde je hlavná kontrolórka obce aby vyhodnotila takúto nekalú „ informačnú súťaž“ ?? poslanci a HK berú prachy za to že nevidia čo sa deje dokonca na ich obecnej stránke ....
Ďakujem páni poslanci , verím že si národ vybral správne.........

Peter Hýrošš v.r.


 

p.Ing.Hýrošš,
do schránky sme obdržali len dva podnety,ktoré boli zverejnené.Ďaľšie podnety neevidujeme a preto nemohli byť ani zverejnené.
F.Priekala

Položky 13-15 z 20

dnes je: 25.6.2019

meniny má: Olívia, Tadeáš

webygroup

Úvodná stránka