Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Futbal

      História futbalu sa v obci datuje od roku 1921, kedy vzniká telovýchovná jednota. Prvý futbalový klub vznikol v r. 1922 - ŠK Žarnov Oslany. Nadšenie, ktoré sprevádzalo ťažké začiatky, ďalšie roky usilovnej práce priviedli tento šport do centra záujmu verejnosti o športové vyžitie a napredovanie až do súčasnosti. Od roku 1954 má názov TJ Slovan a začína hrávať v III. triede v majstrovstvách okresu.

      V roku 1954 dostáva náš futbalový oddiel názov TJ Slovan a začína hrávať v III. triede v majstrovstvách okresu. V ďalších rokoch sa vytvorilo neuveriteľne silné dorastenecké družstvo, ktoré zožalo veľa úspechov. V roku 1957 dokonca bojovalo o účasť do celoslovenskej dorasteneckej ligy. Ďalší pekný úspech dosiahli hráči I. mužstva, ktorí v roku 1963 vybojovali krajské dresy a plných deväť rokov hrali v I. triede kraja. Keď sa oslavovala päťdesiatka nášho športu v Oslanoch, naši futbalisti z kraja vypadli. V okresných súťažiach náš futbal pretrvával plných 25 rokov. Dokonca sme na určitý čas hrali aj v najnižšej okresnej súťaži.

      Oslavy 75. výročia Oslianskeho športu mali milú a príjemnú pointu. Náš futbalový klub postúpil znovu do medziokresnej V. ligy. Ale o dva roky v súťažnom ročníku 1998/99 opäť vypadli. Po piatich rokoch naši futbalisti znovu vybojovali okresný majstrovský titul a práve na 750. výročie obce Oslany postúpili do oblastného majstrovstva. Futbalisti každoročne hrajú v letných mesiacoch na turnajoch a udržiava sa tradícia f. turnaja o putovný pohár starostu obce Oslany (v r. 2004 - XIII. ročník), každoročne organizuje turnaje v malom futbale, uskutočnil sa už XII. ročník nohejbalového turnaja družstiev s účasťou okolitých obcí.

 

       V auguste 2012 sme si pripomenuli 90. výročie Oslianskeho športu.
 


 

dnes je: 25.6.2019

meniny má: Olívia, Tadeáš

webygroup

Úvodná stránka