Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Športovisko Pekárenská

                 Vitajte v našom novom športovom areáli!                 

 

     Dňa 1. 8. 2008 naša obec slávnostne odovzdala do užívania viacúčelové športové ihrisko na Ulici pekárenskej. O tri dni neskôr aj detské ihrisko. Naplnilo sa tak polročné úsilie obce vybudovať nový moderný športový areál na umelohmotnej tráve v lokalite, kde sa realizuje pomerne rozsiahla bytová výstavba. 
     
Športový areál predstavuje viacúčelovú športovú plochu o rozmeroch 20 m x 40 m s tenisovým, hádzanárskym, volejbalovým, nohejbalovým, minifutbalovým ihriskom, ktoré sú vzájomne farebne odlíšené a jedného detského ihriska o rozmeroch 15 m x 20 m s hojdačkami, preliezkami, pieskoviskom a oddychovým kútikom s lavičkami. Obe plochy sú ohradené štyri metre vysokým umelohmotným pletivom a navzájom oddelené tak, aby bola zaistená bezpečnosť detí na detskom ihrisku.
     Obec vybudovala tento areál z vlastných rozpočtových prostriedkov, s celkovým nákladom 1,9 mil Sk. Podkladové práce pod umelý trávnik, zakúpenie a osadenie stĺpov oplotenia, úpravu okolia, osadenie objektov detského ihriska obec vykonala svojpomocne – technickí pracovníci OcÚ a pracovníci zapojení do aktivačných prác. Dodávku, uloženie umelého trávnika a ostatné odborné práce zabezpečila dodávateľská firma SPORT servis, s. r. o. Martin. 
     Prevádzku športového ihriska zabezpečuje obcou poverený a zamestnaný pracovník

        Mgr. Milan Žiško, bytom Pekárenská 934/5.    

     Detské ihrisko bude v zásade prístupné zdarma denne pre deti primeraného veku. Viacúčelové ihrisko bude prístupné taktiež denne, avšak na kolektívne hry a tenis v popoludňajších hodinách bude potrebná rezervácia cez objednávku u prevádzkovateľa. Bližšie informácie nájdete v Prevádzkovom poriadku priamo v areáli ako i na tejto webovej podstránke obce, prípadne u Mgr. M. Žišku.
     Tento nový areál je určený všetkým, ktorí chcú zmysluplne tráviť svoj voľný čas. Chceme, aby slúžil dospelým i deťom, no predovšetkým mládeži. Budeme radi, keď túto jedinečnú príležitosť občania využijú pre svoje potešenie a pohodu, pre aktívny oddych a radosť z pohybu a tiež rozvoj svojich telesných schopností.

      Nech teda dobre slúži dlhé roky svojmu účelu   

    – radosti, relaxu i zdraviu jeho návštevníkov!      


 

1. 8. 2008 - Deň otvorenia

Prestrihnutím symbolickej zelenej stuhy je - otvorené!

Prestrihnutím symbolickej zelenej stuhy je

Družstvo starých pánov

Družstvo ""starých pánov""

Dorastenci so starými pánmi ponúkli divákom ukážku minifutbalu

Dorastenci so starými pánmi ponúkli divákom

Tenisová štvorhra

Tenisová štvorhra


 
 
Nohejbalová ukážka

Nohejbalová ukážka

Takto vyzerá ihrisko určené najmenším

Takto vyzerá ihrisko určené najmenším

bez názvu
Pripravené pre návštevníkov

Pripravené pre návštevníkov


 
 
bez názvu

 

Prevádzka viacúčelového športoviska na Pekárenskej ulici


dnes je: 25.6.2019

meniny má: Olívia, Tadeáš

webygroup

Úvodná stránka